February 6, 2023, 11:22 am

Цеца Ражнатовиќ

Шпaнска сeрија: Шoк за Цеца – Карлеуша се врaќа во жирито на Грaнд?

Новата сезона на музичкиот натпревар „Гранд-ѕвезди“ почна добро, луѓето го следат, коментираат, а челниците задовлно ги тријат рацете поради високиот рејтинг. Иако доста се полемизираше дали Цеца Ражнатовиќ, која седна на столчето на Јелена Карлеуша, ќе привлече исто внимание како...

(Видео) Хит на социјалните мрежи: Како изгледа кога Цеца и Карлеуша се заедно во „Ѕвездите на Гранд“

Монтажа со Цеца Ражнатовиќ и Јелена Карлеуша од „Ѕвездите на Гранд“ е хит на социјалните мрежи, а оваа сцена дефинитивно нема да имате прилика да ја видите на телевизија. Имено, откако Јелена си замина од „Ѕвездите на Гранд“, Цеца стана...

Дали е можно да има толкаво богатство – Цеца спие над огромна милионска сума на пари

Светски познатиот сајт „Celebrity net worth“ откри колку мпари се „тешки“ се многу познати лица, меѓу кои и некои балкански ѕвезди како српската фолк дива Светлана Цеца Ражнатовиќ. Откако се покажа колку се богати големите светски sвезди, на ред дојдоа...

(Видео) Цеца со нов имиџ – досега не сме ја виделе во вакво издание

Цеца Ражнатовиќ синоќа одржа настап во Сокобања, а по тој повод, освен со хитовите и одличната атмосфера, воодушеви и со својот изглед. Цеца се појави во издание во кое досега не сме имале можност да ја видиме – нејзината коса...

Цеца Ражнатовиќ од оваа песна има заработено 775.000 евра за 4 часа – за кој хит станува збор?

Фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ пред точно десет години од само една песна заработила 775.000 евра, и тоа верувале или не, за само четири часа. Во прашање е темата „Штета за мене“ која долго време била најавувана и веднаш станала хит....

(Фото) Цеца нa yдap нa фyдбaлcкaтa maфиja oд Тajлaнд и Kaмбoџa

Цеца Ражнатовиќ е на удар на фудбалската мафија од Азија, пишуваат српските медиуми. Хакери од Тајланд и Камбоџа упаднаа на нејзиниот официјален сајт и објавуваат коефицинети од илегални обложувалници кои вратат милиони долари дневно на тој дел од светот. Не...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img