цивилно население

(Boзнeмиpyвaчкo видeo) Cитyaциjaтa вo Aвгaниcтaн кaкo кpaj нa cвeтoт: Пykoтници, жpтви, peки од лyѓe тpчаа кoн aepoдpoмитe, кaчyвajќи ce eдeн нaд дpyг, имa и...

Снимките што го обиколија светот ги оставија без текст сите оние што ги видоа. Исплашените Авганистанци се обидуваат да се качат во авион, Американците пукаат. Десетици илјади Авганистанци избегаа од Кабул со автомобили, камиони и автобуси. Улиците беа целосно пренатрупани...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img