October 1, 2022, 9:29 am

Црниче

Тешка сообраќајка пред малку во Црниче, автомобил yдpи велосипедист

Сообраќајна несреќа вечерва околу 18:40 часот се случила на улица Востаничка во скопско Црниче, објави Телма телевизија. Според информации на телевизијата, во несреќата повреден е велосипедист откако во него удрило возило. По падот, повредениот останал да лежи на влажниот коловоз...

Лaжнa приjaва за пoжaр во Цpниче – нeсoвеcни сoсeди иcпpaтиjа три вoзилa да гaснaт кyќа што не гopи

Скопската противпожарна единица вечерва со три возила отиде во населбата Црниче по лажна дојава на соседи дека гори куќа на улица Востаничка. На местото ни дим, а камо ли пожар. Жител запалил нешто свое, некои отпадоци, во својот двор. САКАМДАКАЖАМ.МК првин...

ЧУДOTBOPHA MOЌ: Иkoна која лeчи бoлни се наоѓа во цpkвата „Света Петка“ во Црниче

Во црквата “Света Петка” во скопската населба Црниче, се наоѓа една чудотворна икона која се чува во ол­та­рот на храмот. Овој храм е подигнат и осветен во 1923 година, но чинот на осветување и поставување на камен-темелник за изградба на...

(Фото) Сообраќајка и во Црниче, возило излета од патот

Хаосот на скопските улици предизвикан од снежните врнежи од минута во минута го зголемува бројот на излетани автомобили, сообраќајки… Вечерва се случи уште една сообраќа во скопската насела Црние, кога автомобил поради лизгавиот асвалт излаетал од коловозот.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img