чекање

Гранични премини: На Табановце се чека 40, на Блаце 20 минути

На ГП Табановце за излез од државата утрово се чека околу 40 минути, а на ГП Блаце за влез чекањето е 20 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања, информира АМСМ. Интензитетот на сообраќај на патните...

Ha ГП Бoгopoдицa за излез од дpжaвaтa ce чeкa и дo eдeн чac

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. Поради зголемена фреквенција на возила, на ГП Богородица времето на чекање за излез од државата е околу 1час. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања...

Ha Тaбaнoвцe зa влeз и излeз ce чeкa oкoлy пoлoвинa чac

На ГП Табановце има зголемена фреквенција на возила, времето на чекање за влез и излез од државата е околу 30 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања, соопшти Автомотосојузот на Македонија во извештајот за состојбата...

(Фото) Хaoc нa oвиe мaкeдoнcки гpaнични пpeмини – зa влез вo oвиe coceдни зeмjи ce чeкa и дo 30 минyти

Со доаѓањето на викендот се повеќе граѓани ги полнат македонските гранични премини. Слична ситуација како целата оваа недела се случува на граничните премини „Богородица“ и „Ќафасан“ каде колони возила утрово чекаат за влез во соседните земји Грција и Албанија. Граѓаните чекаат...

Eвe кoлкy ce чeкa нa гpaничниoт пpeмин Бoгoродица

На граничниот премин Богородица за излез од државата се чека од 20 до 30 минути. На останатите гранични премини, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, информира Автомосојузот на Македонија во утринскиот извештај за состојбата на патиштата. Сообраќајот...

Haмecтo дa им пoмaгaaт нa пaциeнтитe, пpинyдeни ce дa ceдaт дoмa: Meдицинcки cecтpи двa мeceци чeкaaт пpoдoлжyвaњe нa дoгoвopитe

Медицински сестри од Здравствениот дом во Битола, вработени на договор на дело преку Јавниот повик од Министерството за здравство кои почнаа со работа во ноември 2019-та година, веќе не работат иако пандемијата на коронавирус уште владее и на пациентите...

(Видео) БРУКИ, КАДЕ ЖИВЕЕМЕ?!: Ha 100 мeтpи oд 6oлницa, 30 минyти чeкaњe зa бpзa пoмoш…

Околу 16:50 часот минувачи во паркот „Жена воин“ во Скопје забележале лице како лежи на земја. Во 16:51 часот повикуваат брза помош! Наместо да превземе нешто, операторката за итни случаи го прашува повикувачот што има лицето, дали е некој пијан...

Poднините чeкaaт вecти зa cyдбинaтa нa 62 пaтници во aвиoнoт штo ce ypнa пpи пoлeтyвaњe oд Џакарта

Спасувачки екипи за пребарување ги осветлија темните морски води крај брегот на индонезиската престолнина Џакарта во потрага по патничкиот авион со 62 патници, кој изгуби контакт со контролата на летање набргу по полетувањето од аеродромот и исчезна од радарите, соопштија...

Македонија ce yштe чeкa дa дojдe нa peд зa вakцинитe..

За Македонија засега фиксна е бројката од 833.000 вакцини за кои државата веќе алоцираше средства. Тие се доволни за вакцинација на 415 илјади граѓани, но почетокот на операцијата во Македонија, како што сега стојат работите  се очекува по зимата..  Владиниот...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img