September 30, 2023, 3:49 am

честитка

Честитка по повод 21 декември – Денот на наставата на турски јазик од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски

Дозволете во мое лично име и во име на партијата ВМРО-ДПМНЕ да го честитам на сите припадници на турската заедница во Македонија националниот празник на Турците во Република Македонија, 21-ви Декември Денот на настава на турски јазик, ова денеска...

Мицкоски со честитка по повод празникот Свети Климент Охридски

Дозволете ми во мое лично име и во име на ВМРО-ДПМНЕ на граѓаните на Република Македонија да им го честитам 8-ми Декември денот кога го чествуваме големиот просветител Свети Климент Охридски. Денес го славиме ликот и делото на светиот Климент...

(Видео) Пендаровски со честитка по повод Светскиот ден на волонтерството

Претседателот Стево Пендаровски по повод Светскиот ден на волонтерството, упати порака до волонтерите со којашто им изразува благодарност за нивната пожртвуваност, одговорност и посветеност во извршувањето на нивните ангажмани и хуманитарни активности. Во продолжение интегралниот текст на пораката: „Во животот секогаш...

Мицкоски го честита Денот на Албанската азбука: Ние како Македонци го почитуваме овој ден бидејќи е од голема важност за нашите сонародници

Азбуката и нејзиното стандардизирање е клучен момент за развојот на еден јазик, неговата граматика и книжевност. На денешен ден е стандардизирана албанската азбука, и со тоа почнува еден нов период за нивниот културен развој, им го честитам на сите...

Честитка од претседателот Пендаровски по повод 22 Ноември- Денот на aлбанската азбука

Претседателот Стево Пендаровски, по повод одбележувањето на 22 Ноември – Денот на албанската азбука, упати честитка до припадниците на албанската етничка заедница во Македонија. -Драги сограѓани од албанска националност, Нека ни е честит 22 Ноември, Денот на албанската азбука. Најискрено ви...

Панди Јани co чecтиткa дo Мицкоски зa гoлeмaтa пoбeдa нa ВМРО-ДПМНЕ на локaлнитe избopи

Претседателот на огранокот на Социјалистичкото движење во Пустец, Панди Јани му ја честиташе големата победа на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан МИцкоски на локалните избори. -Македонија победи, граѓаните се обединија и избраа промени… Честитки до лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за...

Чecтитка од Заев по пoвoд Дeнoт на македонската peволyционepнa бopбa

Премиерот Зоран Заев упати честитка по повод 23 Октомври – Денот на македонската револуционерна борба, како што напиша на својата Фејсбук-страница, денот кога во 1893 година беше основана Македонската револуционерна организација. – Како припадници на денешните генерации, со гордост се...

Мицкоски co чecтиткa пo пoвод пpaзникoт 23 Октoмвpи – Дeнoт нa мaкeдoнската peвoлyциoнepнa бopбa

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во лично и во име на партијата на граѓаните им го честит 23 ти Октомври – Денот на Македонската револуционерна борба. -ВМРО ги опфатило сите напредни и прогресивни елементи во македонското општество, целата Македонска интелигенција, стопанствениците и работливите...

Мицкоски co чecтиткa зa 11-ти Oктoмвpи: Haшa зaдaча дeнec e дa извojyвaмe пoбeдa нa paзyмoт, нa нaшeто пpaвo дa coздaвaме нoвa иднинa зa нaшитe...

11-ти Октомври е врежан во колективната меморија на Македонија, ден кога слободољубивоста поведе и потоа победи. Ако некои народи велеа дека е подобро да се живее на колена, отколку да се загине на нозе, нашиот народ реши да се...

Мицкocки co чecтиткa пo пoвoд 28-ми ceптeмвpи, Мeѓyнapoдниoт дeн нa Бoшњaцитe

Почитувани сограѓани од бошњачката заедница, дозволете ми од мое лично име и името на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам Меѓународниот ден на Бошњаците посакувајќи напредок и сигурна и извесна иднина. Празнувањето на овој ден во нашата земја е знак за негување...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img