November 29, 2022, 3:20 pm

честитка

Францускиот претседател Макрон со честитка за Денот на независноста на Македонија

Претседателот на Франција, Емануел Макрон, денеска до Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски, упати честитки по повод Денот на независноста на нашата земја. Во честитката се вели: Господине Претседател, По повод националниот празник на Република Македонија, во име на Франција и во мое...

Честитка од претседателот на САД, Џо Бајден, по повод Денот на независноста на Република Македонија

Претседателот на Соединетите Американски Држави, Џо Бајден, по повод 8 Септември, Денот на независноста, упати честитка до претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски. „Почитуван господин Претседател, Во име на американскиот народ, го честитам денот на независноста на Македонија. Одбележувајќи ја оваа...

(Видео) Пeндapoвcки co чecтиткa пo пoвoд 2 Авгycт, Илиндeн – Дeнoт нa Peпyбликaтa

Слободата е највисокиот идеал и цел на еден народ. Таа започнува како идеја на една генерација која сака да биде своја на своето и самата да одлучува за својата иднина. На 2 август 1903-та, борбата за слобода ја започна револуционерната...

ВМPO-ДПМНE: Чecтиткa пo пoвoд дpжaвниoт пpaзник 2-pи Aвгycт – Илиндeн

ВМРО-ДПМНЕ на сите граѓани на Република Македонија им го честита големиот македонски празник Илинден. Илинден е најсветлиот ден во историјата на Македонија, кој ги врзува сите генерации кои се бореа за слободна и независна Македонија. И во 1903-та и во...

Спасовски co чecтиткa дo Македонскиот пoлициcки cиндикaт пo пoвoд 29 мaj – дeнoт нa ocнoвaњeтo

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски упати честитка до Македонскиот полициски синдикат, по повод денот на основањето 29 мај, на како што наведува, првиот синдикат во историјата на македонскиот синдикализам. – Низ овие 29 години покажавте дека трудот на полициските...

Џафери: Paмaзaн Бajpaм нeкa дoнece пoлни cpца и yм co yбaви и пoзитивни миcли

Овој празник кој е посветен на милоста, љубовта и меѓусебното простување, нека донесе полни срца и ум со убави и позитивни мисли и нека биде тоа поттик за правење на добри дела кои уште повеќе ќе ни ги облагородат...

Честитка од пpeтceдaтeлoт Пендаровски пo пoвoд Paмaзaн Баjpам

Претседателот Стево Пендаровски, по повод големиот муслимански празник Рамазан бајрам, упати честитка до граѓаните од исламска вероисповед во Македонија и до поглаварот на Исламската верска заедница Реис-ул-улема хаџи хфз. Шаќир ефенди Фетаху. Во честитката Пендаровски искрено посакува верниците празничните денови...

Мицкоски пo пoвoд Paмaзaн Баjpaм: „Caмo aкo бидeмe cплoтeни ќe гo пoминeмe овa вpeмe нa пpeдизвици и сиpoмaштиja“

Претседателот на опозициската партија Христијан Мицкоски упати честитка по повод муслиманскиот празник Рамазан Бајрам, истакнувајќи оти граѓаните мора да останат сплотени за да се надминат сите предизвици и тешки времиња во кои се наоѓаме.  Во продолжение прочитајте ја неговата честитка: „Дозволете...

Али Ахмети пpekpши, го честиташе Велигден на сите вepници

Ви ја пренесуваме честитката на претседателот на Демократската Унија за Интеграција по повод Велигден. Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, г. Али Ахмети денеска им го честита на сите православни верници празникот Велигден. По овој повод, Ахмети на сите верници им...

(Фото) ЦИА „твитна“ необична порака по повод Св.Валентин

Американската централна разузнавачка агенција привлекува големо внимание на Твитер, а за време на викендот им постави романтична загатка на своите следбеници. Се чини дека романтиката не им е туѓа на американските разузнавачи, бидејќи тие криптирано и го честитаа Денот на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img