November 29, 2022, 4:15 pm

честитка

МОН го чecтитa Мeѓyнapoдниoт дeн нa млaди нayчнички: Coздaвaме oбpaзoвaниe кoe ги paзвивa пoтeнциjaлитe нa cитe yчeници

Министерството за образование и наука го честита Меѓународниот ден на девојките и жените научници – 11 февруари и се приклучува кон неговото глобално одбележување. Соопшти дека неговите главни заложби и приоритети се да создаде образование преку кое секое дете...

Мицкоски co чecтиткa пo пoвoд српcкиoт пpaзник “Свети Сава”

Дозволете ми во мое име и во името на ВМРО-ДПМНЕ на сите припадници на српската етничка заедница во Република Македонија да ви го честитам големиот христијански празник Свети Сава. Веќе 14 години кога по иницијатива на ВМРО-ДПМНЕ, а со конструктивна...

Пендаровски упати честитка до новоизбраниот американски претседател Бајден

Претседателот Стево Пендаровски денеска на својот фејсбук профил упати честитка до новоизбраниот американски претседател Џо Бајден. Според претседателот, САД е нашиот стратешки партнер кој секогаш ја поддржува демократијата во земјава. -Честитки до новиот американски претседател Joe Biden. #САД се наш стратешки...

Мицкоски со честитка: За многу години Богојавление, миp и paдocт вo cpцaтa и дyшитe нa cитe вepници

До: Поглаварот на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија, Архиепископ Охридски и Македонски Г.Г. Стефан Дозволете ми од мое лично име и од име на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам денешниот празник Богојавление – Водици на сите верници кои го...

Чecтиткa oд претседателот Пендаровски пo пoвoд христијанскиот празник Богојавление – Водици

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски, по повод големиот христијански празник Богојавление – Водици, упати честитка до поглаварот на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија, Митрополит Скопски, Архиепископ Охридски и Македонски и на Јустинијана Прима, г.г. Стефан. Почитуван г.г. Стефан, Имам...

Ахмети co чecтиткa дo Бајден: Дeмoкpaтиjaтa пoбeди

Претседателот на ДУИ Али Ахмети, му испрати честитка на новиот претседателот на САД, Џо Бајден по финалната потврда за неговата победа од страна на американскиот Конгрес. „Волјата на народот не може да се негира и владеењето на правото сепак триумфира...

Честитка од Пендаровски: Божиќните пpaзници нeкa бидaт дoпoлнитeлeн мoтив дa иcтpaeме нacпpoти cитe иcкyшeниja

Претседателот на државата Стево Пендаровски упати честитка до граѓаните по повод големиот христијански празник Христовото раѓање – Божик. По повод празникот, Пендаровски упати писма со честитки до поглаварот на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија, Митрополит Скопски, Архиепископ Охридски...

Чecтиткa oд Мицкоски зa кaтoличкитe вepници: Пpeкy вepбaтa ce пpeбpoдyвaaт и нajтeшкитe иcкyшeниja

Дозволете ми од мое лично име и од името на ВМРО-ДПМНЕ да ви го честитам големиот Христијански празник – Божиќ на сите верници кои го слават според Грегоријанскиот календар. Христовото раѓање е нова надеж за светот, тој донесе светлина...

Чecтиткa oд пpeтceдaтeлoт Пендаровски пo пoвoд 21-ви дeкeмвpи – Дeнoт нa нacтaвaтa нa тypcки jaзик

Претседателот Стево Пендаровски, по повод одбележувањето на 21 декември – Денот на наставата на турски јазик, упати честитка до припадниците на турската заедница во Република Македонија. Почитувани сограѓани Турци, Дозволете најсрдечно да ви го честитам Денот на наставата на турски јазик,...

Путин со честитка до Бајден

Рускиот претседател Владимир Путин му ја честиташе победата на Џо Бајден на претседателските избори во САД. Тој порача дека е спремен за соработка и дијалог. „Во телеграма, Путин му посака успех на новоизбраниот претседател и изрази уверување дека Русија и...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img