December 1, 2022, 9:13 pm

честитка

Пендаровски со чecтиткa зa 23 Октомври: Ha oвoj дeн ce пoтceтyвaмe нa ocнoвoпoлoжницитe нa мaкeдoнcкoтo peвoлyционepнo движeњe

На овој ден се потсетуваме на основоположниците на македонското револуционерно движење, кои беа водени од праведни идеали и принципи што, во нашиот регион, беа пред своето време, нагласи денеска претседателот Стево Пендаровски во честитката упатена до граѓаните по повод...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img