Чешиново-Облешево

Ангелов: Цврсто ве уверувам дека на сите пpoблеми со кои се соочувате ќе им излегувам во пресрет и ќе ги рeшавам заедно со вас

Далибор Боро Ангелов, кандидат за градоначалник на општина Чешиново-Облешево, изрази благодарност за укажаната доверба, посочибајќи дека негова цел ќе биде да им помогне на граѓаните да се решат проблемите за подобра иднина на сите во општината. „Пред нас се многу...

Чешиново-Облешево под вода: Поплавени куќи и фарми по обилните врнежи

Обилните врнежи од дожд и неисчистените канали повторно на виделина ги извадија проблемите на жителите на општина Чешиново-Облешево. Попавени дворовите и фарми ваква е денешната слика по неколкудневното врнење. Мештаните вината освен во природата ја бараат и во сопствената,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img