чикаго

(Фото+Видео) Тopнaдo пpeдизвикa хaoc вo пpeдгpaдиe нa Чикaгo – oштeтeни нaд 100 кyќи, дeceтици лицa зaвpшиja вo бoлницa

Торнадо погоди густо предградие на Чикаго, оштетувајќи повеќе од 100 куќи, соборувајќи дрвја, и предизвика оштетувања на електричната мрежа, соопштија властите. Десетина лица се повредени во торнадото што започна во неделата пред полноќ. Најмалку осум лица се хоспитализирани во Напервил со...

(Видео) Голема ekcплозија во хемиска фабрика во САД

Експлозија во хемиска фабрика во САД во северниот дел на Илиноис денеска предизвика огромен пожар и висок густ црн чад, по што беше наложена евакуација на областа. Спасувачките служби се упатиле кон местото на експлозијата утрово во 7.30 часот...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img