шверцување

(Фото) Татко и ќерка шверцувале 1,2 тони кокаин во Црна Гора – ова се деталите

Вишото државно обвинителство во Подгорица денеска соопшти дека поднело обвинение протв Будимир и Марина Крстовиќ, татко и ќерка, заради трговија со дрога. „По спроведената истрага и анализа на сите собрани докази и податоци, Вишото државно обвинителство во Подгорица на 23.12.2021...

Гo фaтилe кaj Гевгелија: Српски дpжaвjaнин вo вoзилo швepцyвaл 14 Кyбaнци

Полицијата вчера попладне на автопат А1 – Гевгелија приведе 19-годишно лице од Србија затоа што во возило кое го управувало биле пронајдени 14 лица државјани на Куба, од кои две малолетни, со нелегален престој во државата. – На 19 октомври...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img