штип

Последниот чин за уништување на Македонија е новата „Пластелин коалиција“ – Мицкоски од Штип

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во изјава за медиумите од Штип вели дека во градот ветените проекти започнуваат со реализација. „Обврските кои ги имаме спрема граѓаните мора да се реализират. Во Штип ќе се формира економски совет, за соработка...

Јорданов во вонредна контрола на градбата на улиците: Градежните компании да ги коригираат утврдените пропусти или ќе добијат забpaна за учество на тендери

Градежните компании, кои ги добиле тендерите мораат навремено, но и квалитетно да работат. Сите пропусти, кои ги имаат уведено надзорите на проектите ќе мора да се коригираат од страна на изведувачите, истакна штипскиот градоначалник, Иван Јорданов, кој заедно со...

(Фото) Уште една тешка сообраќајка, тинејџер заврши во шоk соба

Деветнаесет годишно момче е тешко повредено во сообраќајна несреќа, што се случи попладнето во штипската населба Сењак, во близина на трговскиот центар „Елкос”. Несреќата се случила меѓу патничко возило „венто” управувано од 71-годишен возач и мотор управуван од 19- годишното...

Четири пациенти починаа во Штипскиот ковид центар за едно деноноќие…

Четворица пациенти починаа за едно деноноќие во штипскиот ковид центар. Портпаролот на Клиничка болница – Штип Марина Шуманска за МИА вели дека тројца пациенти се од Штип на возраст од 78 и 86 години, а еден пациент на возраст од...

Четворица починати за едно деноноќие во штипскиот ковид-центар…

Четворица пациенти ја загубија битката со коронавирусот во штипскиот ковид центар. Портпаролот на Клиничка болница-Штип, Марина Шуманска информира дека двајца од пациентите се од Радовиш на возраст од 72 и 73 години, а другите двајца од Штип на возраст...

Шестмина починати од Ковид-19 во штипската болница за два дена…

Во штипскиот ковид – центар во изминатите 24 часа починаа тројца пациенти заболени од Ковид-19, од кои двајца од Пробиштипскиот региона на возраст од 63 и 66 и еден пациент од Кочани на возраст од 78 години. Во рок...

Тројца пациенти починаа во штипскиот ковид центар

Тројца пациенти на возраст од 63 до 73 години од Берово, Пробиштип и село Тодоровци ја загубија битката со коронавирисот на инфективното одделение во Штип. Портпаролот на Клиничка болница во Штип, Марина Шуманска информира дека во Ковид центарот се хоспитализирани...

ВМРО-ДПМНЕ вo Штип co 13 coвeтници ќe гo фopмиpa нoвиот Совет во oпштинaтa – eвe кoлкy имa СДСМ

Кандидатот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ во Штип, Иван Јорданов вчера со 13.085 гласови го победи против кандидатот од редовите на СДСМ. Сашко Николов вчера освои 9.210 гласови на обработени 100% од гласовите. Според официјалните податоци новиот Совет во Штип исто така...

Јорданов води пред Николов, Штип добива нов градоначалник

По 50 отсто обработени гласови кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Иван Јорданов, води во Штип. Според податоците од партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ Јорданов има 6 996 гласа, а Сашко Николов од СДСМ има 4 550 гласа. На 50 отсто одбработени гласови...

Кандидатот за градоначалник на Штип од ВМРО-ДПМНЕ ја презентираше програмата

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ и коалиционите партнери за Општина Штип, Иван Јорданов на денешната прес-конференција истакна дека нивната програма изобилува со нови, иновативни решенија, но и со проекти кои се неопходни за квалитетен живот на сите штипјани. Програмата е...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img