Ѓоковиќ

Која е малата Иванка, на која Ноле ѝ го подари својот рекет?

Светот е воодушевен од гестот на Новак Ѓоковиќ кој по завршетокот на натпреварот на Вимблдон својот рекет ѝ го подари на својата најмлада обожавателка, пренесува „Тhe Telegraph“. Ѓоковиќ во неделата ја освои рекордната 20-та Грем слем титула и својата шеста...

Урнебесно прашање за Ѓоковиќ: „Кога одиш во тoaлет да не се среќаваш со CBeти Сава?“ (ВИДЕО)

Односот меѓу Новак Ѓоковиќ и италијанскиот новинар Убалдо Сканагата долго време е причина за насмевка на лицата на тениските фанови. Италијанецот често знае да се пошегува со српскиот тенисер, а така беше и по овогодишното финале на Ролан Гарос. Неговото...

Ѓоковиќ ќе игра за историја, ако победи во Париз ќе стане ЕДИНСТВЕН во една работа

Финалето на Ролан Гарос меѓу Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал ќе биде судир на двајцата најдобри тенисери на денешницата. Тоа ќе биде 56-ти дуел на двете тениски легенди, а засега предноста е на страна на српскиот играч (29-26). Овој меч...

Јелена Ѓоковиќ отиде кај Новак во Париз, а таму ја дочека со изненадување какво што секој би посакал

Љубовта на Новак Ѓоковиќ, сопругата Јелена Ѓоковиќ деновиве замина во Париз кај својот сопруг. Таму ја дочека со изнанадување за кое таа воопшто и не се надеваше. Имено, Новак и подготвил пијадок на својата сакана заедно со шоља кафе а...

(Видео) Ѓоковиќ цeнзуриран: Дpcко прeкината прес конференцијата на најдобриот светски тенисер

Најдобриот светски тенисер во моментов, Новак Ѓоковиќ, кој се подготвува за својот прв меч на „Ролан Гарос“ денеска беше нeпријатно изненаден, откако неговата редовна прес-конференција беше неочекувано прeкината по само едно новинарско прашање. По воведното обраќање, Србинот беше прашан за...

(Видео) Ѓоковиќ испиша историја во Рим и стана играч со најголем број на освоени титули од серијата 1000

Новак Ѓоковиќ го совлада Диего Шварцман во финалето на Мастерс турнирот во Рим (Италија) со 2:0 во сетови 7:5 и 6:3 и по петти пат се искачи на тронот во „вечниот“ град. Најдобриот светски тенисер со овој триумф дојде до...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img