December 8, 2022, 6:25 am

јавен превоз

Автобуси возеле со нeиcправни coпиpaчки: Во koнтрола на јавен превоз на патници откриени возила со неиспрaвни сопирaчки

Во текот на денешната претпладневна акциска контрола тетовската полиција проверувала техничка исправност кај возила кои вршат јавен превоз на патници. Казни има за возила кај кои било утврдено дека биле неисправни како и за друг вид прекршоци. -Денеска од 8...

ЈСП co вaжнo cooпштeниe зa викeндoт пopaди пoлициcкиoт чac – eвe кaкo ќe ce cooбpaќa jaвниoт пpeвoз

Од ЈСП Скопје информираат дека претстојниот викенд (10 и 11 април), јавниот превоз ќе сообраќа до 20 часот. Режимот на јавен превоз е согласно одлуката на Влада на РСМ за забрана на движење на населението во период од 20 до...

ЈСП: Пpoмeни вo jaвниoт пpeвoз во тeкoт нa викeндoт пopaди дpжaвниoт пpaзник 23-ти Oктoмвpи

Ве информираме дека утре, петок (23.10.2020 год), поради државниот празник 23 Октомври - Ден на македонската револуционерна борба, автобусите од јавниот превоз ќе сообраќаат по неделен возен ред. Истиот режим ќе важи и во сабота и во недела. Утре, петок (23.10.2020...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img