September 29, 2022, 10:53 pm

Јавна установа за згрижување на деца

Пронајдено детето кое пред повеќе од еден месец исчeзна од Јавна установа за згрижување на деца

На 16.12.2021 во 15.00 часот во СВР Скопје, од Јавна установа за згрижување на деца било пријавено дека на 15.12.2021 во установата се вратил нивниот штитеник Р.Џ.М.(14), за кој на 13.11.2021 беше пријавено дека се оддалечил од установата.

Два дена бeшe иcчeзнaт: Мaлoлeтник вpaтeн вo Jaвна ycтaнова за згрижyвaњe дeцa

На 10.11.2021 во 16:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на 09.11.2021 во 20:00 часот во Јавна установа за згрижување деца се вратил нивниот штитеник С.Ч.(14). За него на 08.11.2021 беше пријавено дека се оддалечил од установата.

Исчезнаа две деца од Јавна установа за згрижување на деца во Скопје, полицијата трага по нив

Двајца малолетници на возраст од 14 години вчера се оддалечиле од Јавна установа за згрижување на деца во Скопје. На 13.10.2021 во СВР Скопје било пријавено дека од Јавна установа за згрижување на деца се оддалечил нивниот штитеник Д.Д.(14) од...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img