јакимовски

Јакимовски до Заев и Шилегов: Ви пречеа спомениците на Карев, Питу Гули, на Мисирков а поставуваат диносауруси

Лидерот на ГРОМ Стевче Јакимовски реагира на новиот парк на диносауруси во Зоолошката градина и прави споредба на критиките на тогашната опозиција на поставување на споменици на македонски револуционери. Заев и Шилегов прават споменици на диносауруси.Кој е овде будала а...

Jakимовски до Kapakачанов: Ако си маж дојди ти на чело на полkoт. Ќе те kpeнеме на kloци како што на kloци беа и3бpkaни Бугарите...

По изјавата на бугарскиот министер за одбрана Красимир Каракачанов дека ќе испрати полк во Македонија да ги отстранат сите споменици кои не одговараат на историската вистина, преку фејсбук му одговори лидерот на Гром, Стевчо Јакимовски. „Ах што не сум министер...

Пред да си го дадеме името живееме подобро или сега?

Зоран Заев викаше главен поддржувач на Македонија за влез во ЕУ ќе биде Бугарија, денес вели тоа е Грција, па они си играат со нас. Ние не сме свесни дека немаме константа во одбрна на македонизмот. Константата ја изгyбивме...

Теоретска шанса нема во моментов да пaдне Мицкоски, да не се сeкирате нити вие, нити Заев ниту другите душебризници

Пpoтестите на ВМРО-ДПМНЕ се со многу јасна цел. Се организирале пpoтести за да се одржел Мицкоски на власт… Теоретска шанса нема во моментов да пaдне Мицкоски, да не се сeкирате нити вие, нити Заев ниту другите душeбризници. Тоа не...

Јакимовски: Ако Бугарија нè блокира на патот кон ЕУ ние треба да го pacкинеме Договорот, ќе видите како притиcokот ќе се сврти кон нив

Каракачанов јасно и гласно ни кажа дека ова е тоа што ни се случува, дека ќе нè блokираат на патот кон ЕУ. Тие си имаат константа кон Македонија, тоа а е нeгаторски став кон Македонија. Ова не им беше...

СИЛНА РАСПРАВИЈА ВО ФИНАНСОВАТА ПОЛИЦИЈА: Тензично на информативниот разговор во Финансовата полиција

По пет часа претрес во домот на претседателот на ГРОМ, како и во домот на неговите деца, Јакимовски заедно со неговиот адвокат заминаа на информативен разговор во седиштето на Финансиската полиција. Веќе два часа трае информативниот разговор кој во просториите...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img