August 18, 2022, 11:15 pm

ЈСП

ЈСП со апел до сите корисници на јавниот превоз да се придржуваат на препораките за заштита од Ковид-19

Апелираме до сите граѓани, корисници на јавниот превоз да се придржуваат на препораките за заштита од Ковид 19 при користење на превозот, односно во автобус да носат заштитна маска, стои во соопштението на ЈСП. Тие велат дека единствено, со одговорно...

ЈСП осакатено – Шилегов го довел пред пропаѓање со долг над 13 милиони евра и 30% расипани автобуси

„Јавното сообраќајно претпријатие „ЈСП“ е тежок загубар, со новиот директор веќе е започнато ревизија на досегашното работење, а веќе се детектирани слабости“ - Соопшти новата градоначалничка Данела Арсовска. Според информациите до кои дојде Инфомакс, ЈСП има загуба од 2 милиони...

Аpсовска назначи нов в.д. директор на ЈСП

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска го назначи Иван Илиевски за в.д. директор на Јавното сообраќајно претпријатие Скопје (ЈСП), на местото на досегашниот директор Кристијан Чушков кој е разрешен од функцијата, соопштија од Град Скопје. Илиевски долги години работи на...

Поради државниот празник „Св.Климент Охридски“ – еве како ќе сообраќаат утре автобусите на ЈСП

Утре, среда кој е неработен ден поради државниот празник „Св.Климент Охридски“, јавниот превоз ќе сообраќа по неделен возен ред. Дежурни ќе бидат три билетарници, од 7 до 19.30 часот ќе работат билетарниците на Транспортен центар и Зелено пазарче, а отворена...

Двајца од возачите во „Беса транс“ биле вработени во ЈСП, зеле денови од одмор за да возат до Истанбул

Министерството за транспорт и врски уште чека информации од Обвинителството или од Министерството за внатрешни работи, кои се другите возачи кои со автобусот на „Беса транс“ поминувале со лажна лиценца преку граница. Досега, заедно со надлежниот инспекторат, ги провериле...

Возач на ЈСП пpeтепан на автобуска постојка

Во СВР Скопје, вчера во 21.30 часот Д.Т.(49) од Скопје, возач во ЈСП, пријавил дека околу 18.30 часот на автобуска постојка во с.Смиљковци, скопско, додека бил на работно место, бил физички нападнат од едно лице. Се преземаат мерки за расчистување...

Hoвa aвтoбycкa линиja зa нaceлбитe Ждaнeц и Тpнoдoл – aвтoбycoт co бpoj 29 ќe ce coобpaќа низ oвaa тpaca

ЈСП Скопје информира дека од понеделник (25.10.2021 година) ќе почне да функционира линија 29 која ќе сообраќа од Жданец, па преку Трнодол, до Карпош 3 („Сити мол“) и обратно. Линијата ќе профункционира на барање на жителите на Жданец и Трнодол,...

ЈСП co извecтyвaњe: Eвe кaкo ќe coобpaќаат aвтoбycитe вo пoнeдeлник зa вpeмe нa нepаботниот дeн

Ве информираме дека во понеделник (11.10.2021 година), поради државниот празник 11 Октомври – Ден на народното востание, автобусите од јавниот превоз ќе сообраќаат по неделен возен ред. Дежурни ќе бидат три билетарници, односно од 7 до 19.30 часот ќе работат...

Извecтyвaњe oд JCП: Bo нeдeлa дeл oд aвтoбycкитe линии co измeнeт peжим oд вooбичaeниoт

Поради одржување на „Скопски маратон 2021“ во недела во периодот од 7 до 14 часот дел од автобуските линии ќе сообраќаат по изменет режим од вообичаениот, соопшти ЈСП. Оттаму ги потсетуваат сите учесници на маратонот дека в недела ќе можат...

Арсовска до Шилегов: Да имаше некој интерес да го среди ЈСП, досега ќе беше среден проблем, претпријатието е во долгови поради несеpиозност и неkомпетентност

Да се употребува зборот банкрот за проектот бесплатен јавен превоз, прво е незнаење, а второ отвора теми за дискусија, реагираат од тимот на кандидатот за градоначалник Данела Арсовска, по тврдењата дека градот ќе банкротира од проектот бесплатен јавен превоз,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img