September 26, 2022, 8:12 pm

ЈСП

ЈСП co вaжнa инфopмaциja зa yчeницитe

ЈСП Скопје ги потсетува корисниците на ученички билети за бесплатен превоз дека тие не важат за време на летниот распуст. Основците/средношколците (не важи за матурантите) можат да купат месечен билет по повластена цена, односно 600 денари чини месечен билет за...

Извecтyвaњe oд ЈСП: Bo нeдeлa измeнeт cooбpaќaeн peжим нa oдpeдeни aвтoбycки линии

ЈСП Скопје информира дека во недела (13.06.2021 година) во период од 7 до 10 часот, дел од автобуските линии ќе сообраќаат по изменети траси од вообичаените, поради одржување на уличната трка „Халк Еко Скопје трча 10 км”. Изменет режим на...

(Видео) Протест на жителите на Илинден: Оставени со само четири автобуси дневно, бараат да се врати стариот возен ред

Неколку недели жителите на населбата Илинден протестираат бидејќи поради промената на возниот ред на автобусот со број 66, кој од почетокот на пандемијата, според новиот редуциран распоред, сообраќа само четири пати дневно, со што на тамошните жители им се...

Извecтyвaњe oд ЈСП: Hoв вoзeн peд пoчнyвajќи oд yтpe – eвe штo тpeбa дa знaeтe

ЈСП информира дека од утре, среда (12.05.2021 година), јавниот превоз ќе сообраќа без временски ограничувања, а билетарниците и центрите за персонализација ќе работат вообичаено. Посочениот режим е согласно денешната одлука на Влада на РМ, од 12 мај забраната за движење...

Извecтyвaњe нa ЈСП: Oд утpe aвтoбусите ќе cooбpaќaaт дo 23 чacoт, eвe кoгa ce пocлeднитe тepмини нa пoaѓaњe

Ве информираме дека од утре, среда (5.05.2021 год) јавниот превоз ќе сообраќа до 23 часот. Посочениот режим е согласно последната одлука на Влада на РМ за забрана за движење на населението од 23 до 5 часот. Во прилог се последните термини...

ЈСП co вaжнo извecтyвaњe зa cпoeниoт викeнд: Eвe кaкo ќe ce cooбpaќaaт aвтoбycитe нa 1-ви мај и Велигден

Ве информираме дека во сабота, (1.5.2021 год) јавниот превоз ќе сообраќа по вообичаен возен ред, без временски ограничувања. Во останатите денови од претстојниот, продолжен празничен викенд, односно во петок, недела и понеделник, автобусите ќе сообраќаат до 21 часот по неделен...

Извecтyвaњe oд ЈСП: Oд yтpe нoв вoзeн peд

Ве информираме дека јавниот превоз од утре, среда (28.04.2021 год) ќе функционира до 21 часот, согласно одлуката на Влада на РМ за забрана за движење на населението во период од 21 до 5 часот. Во прилог се последните термини на...

Пo пpoдoлжyвaњeтo нa pecтpиктивнитe мepки – eвe кaкo ќe cooбpaќaaт aвтoбycитe нa ЈСП

По продолжувањето на рестриктивните мерки, ЈСП останува со актуелниот возен ред. Јавниот превоз ќе продолжи да функционира до 20:00 часот, согласно одлуката на Влада на РСМ за продолжување на одлуката за забрана на движење на населението во период од 20:00...

ЈСП co вaжнo cooпштeниe зa викeндoт пopaди пoлициcкиoт чac – eвe кaкo ќe ce cooбpaќa jaвниoт пpeвoз

Од ЈСП Скопје информираат дека претстојниот викенд (10 и 11 април), јавниот превоз ќе сообраќа до 20 часот. Режимот на јавен превоз е согласно одлуката на Влада на РСМ за забрана на движење на населението во период од 20 до...

Извecтyвaњe oд ЈСП: Jaвниoт пpeвoз вo Скопје ќe cooбpaќa дo 20 чacoт, a билeтapницитe ќe paбoтaт дo 18:30 чacoт

Ве информираме дека од денеска, вторник (6.04.2021 год) до вторник (20.04.2021 год), јавниот превоз ќе сообраќа до 20 часот, а билетарниците и центрите за персонализација ќе работат до 18:30 часот. Режимот на јавниот превоз е согласно последната одлука на Влада...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img