October 6, 2022, 1:11 am

ЈСП

ЈСП: Пpoмeни вo jaвниoт пpeвoз во тeкoт нa викeндoт пopaди дpжaвниoт пpaзник 23-ти Oктoмвpи

Ве информираме дека утре, петок (23.10.2020 год), поради државниот празник 23 Октомври - Ден на македонската револуционерна борба, автобусите од јавниот превоз ќе сообраќаат по неделен возен ред. Истиот режим ќе важи и во сабота и во недела. Утре, петок (23.10.2020...

ЈСП: Автобусите нeмa дa зacтaнyвaaт нa пocтoјкитe кaj „Mepкyp“ и „Aвтoдpoм“

Поради градежни работи на булевар „Александар Македонски“ во правец кон излезот на Скопје, вон функција се постојките кај Меркур и Автодром, автобусите застануваат само на постојките кај Алкалоид и СЕТУ „Михајло Пупин“, информираат од ЈСП. Истовремено, поради тековната реконструкција на...

Вaжно извeстување од ЈСП: Од денес променет возен ред на неколку линии

Од денеска, вторник (6.10.2020 год) на поголемиот дел од автобуските линии се вклучени поголем број возила во однос на изминатиов период, поточно дел од линиите во јавниот превоз почнаа да сообраќаат по летен, делничен возен ред. Станува збор за линиите...

ЈСП пpoдoлжyвa со cкpaтeн caбoтeн вoзeн peд, нo ќe ce пyштaaт вoзилa cпopeд пoтpeбитe

Jавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ (ЈСП) ќе продолжи да вози по скратен саботен возен ред. Градските власти и покрај одлуката на Владата од среда сите да одат на работа и отворањето на градинките нема да го воведат зимскиот возен ред. Сепак,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img