October 1, 2022, 8:27 am

Љубе Бошкоски

Сашо Мијалков ослободен во случајот „Тортура“, обвинителството не докажа дека Љубе Бошкоски бил оштетен

Судот го ослобди екс-директорот на УБК Сашо Мијалков во предметот „Тортура“ во кој обвинителството тврдеше дека биле прекршени човековите права и слободи, било повредено достоинството на Љубе Бошкоски во случајот со апсењето за нелегално финансирање на политичката партија „Обединети...

Судот пишмaнaџиja, но ќе има ли ocлoбoдитeлнa во „Topтypa“?

Обвинителството не успеало во доказната постапка да презентира доволно докази со кои ќе се докаже дека во случајот „Тортура“ поради приведувањето на Љубе Бошкоски биле прекршени основните човекови права и слободи, но и дека било исполнето битието на делото. Поради...

Heмa пpecyдa во „Topтypa“, cyдckиoт пpoцec ќе се повтори бидејќи Oбвинитeлcтвoтo нeмa доволно дokaзи

Обвинителството не успеало во доказната постапка да презентира доволно докази со кои ќе се докаже дека во случајот „Тортура“ поради приведувањето на Љубе Бошкоски биле прекршени основните човекови права и слободи, но и дека било исполнето битието на делото. Поради...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img