2001

3aeB доби признание од Boeните ветepaни од 2001 годинa: После многугодишна запоставеност, благодарност за покажана заинтересираност за помош и поддршка

Премиерот Зоран Заев се сретна со претставници од Здружението на воени ветерани и воени инвалиди од 2001 година – „ФЕНИКС“, предводени од претседателот на здружението Лазо Наумов. „На состанокот е изразена голема благодарност до премиерот Зоран Заев и му е...

Ангелов до Пендаровски: Битkaта во 2001 не ја изгyбија македонските бранители, туку македонските политичари

Стојанче Ангелов, поранешен припадник на македонските безбедносни сили кој учествуваше во акцијата во Арачиново во 2001 година, на социјалните мрежи реагираше на изјавата на претседателот Пендаровски, кој истакна дека уште на почетокот бил очигледен неуспехот на акцијата. Ангелов посочи...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img