January 27, 2022, 10:30 am

аларм

Вклyчeн цpвeниoт aлapм вo Европа, кopoнaтa ypивa peкopди

Економии пред колапс, економски оператори кои едвај крај со крај врзуваат, болници преполни – есенскиот бран на КОВИД-19 ги стави моќните европски држави пред сериозен предизвик. Седумнаесет од 27 држави од ЕУ, како и Велика Британија, се обележани со црвена...

(Фото) Aлapмoт е вклyчeн: Јa cнeмyвa вoдaтa, ce гpижи ли нeкoj зa eзeрaтa?

Алармантна е состојбата со езерата во Македонија. Водата од ден на ден се повеќе ја снемува, тоа може да се види и со голо око, властите не превземаат ништо, а лошото управување и менаџирање со езерата е очигледно. На почетокот...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img