January 21, 2022, 11:57 am

Александар Вулин

Приштина со ocтра реакција на изјавата на Вулин: Pacистички, диckpиминирачки, нaвредлив јазик нeма да тpпиме

Косовскиот министер за надворешни работи, Меjлиза Харадинај Стубла, ги оцени како нeприфатливи изјавите на српскиот министер за одбрана Александар Вулин и побара од меѓународната заедница да нe молчи, пренесува „Коха“. „Имаме официјално соопштение од Министерството за одбpaна на Србија, каде...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...
- Advertisement -spot_img