January 17, 2022, 5:33 pm

Александар Николоски

Николоски до Захариева: Зошто никој не побарал бугарски пасош пред Бугарија да влезе во ЕУ?

Во вчерашното интервју на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски во емисијата „Стадион“ на Канал 77 и одговори на бугарската министерка за надворешни работи, Екатарина Захариева за нејзината изјава за заштита на луѓето кои поседуваат бугарски пасош во Македонија, од...

Комисијата за зapaзни болecти е исполитизирана и работи во служба на власта, граѓаните ја плаќаат цената

Во емисијата „Само вистина“ потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, се осврна на договорот со Бугарија, ветото кое Македонија го доби како резултат на лошите политики на Владата, како и за 100 дена од формирањето на владината гарнитура на Зоран...

Зоран Заев ќе ги менува нeпослушните членови на историската комисија, ќе назначи свои „играчи“?

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, во гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија, вели дека Зоран Заев правел притисоци врз одредени членови на историската комисија, односно на оние кои што не сакале да играат по неговите правила,...

Димитров наоколу зборува дека Заев бил спремен да потпише со Бугарија, ама тој го спpeчил

Александар Николов од ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување на телевизија Канал 5 изнесе тврдење дека вицепремиерот Никола Димитров брифирал новинари дека тој го спречил премиерот Зоран Заев да потпише се што Бугарија побарала. -Сакам да го прашам Зоран Заев дали знае...

(Видео) Погледнете како Заев ,,доби датум”: Николоски потсетува на лaгите на Зоран Заев

Македонија не почна преговори со ЕУ и не го доби фамозниот датум за преговори ни во 2018 ни во 2019 заради КРИМИНАЛОТ и КОРУПЦИЈАТА на Заев, реагира преку социјалната мрежа на Фејсбук потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски. Тој потсетува дека...

Николоски: Поднесуваме прашања за доверба на Bладата, бидејќи Заев oдби да си поднесе оcтaвка по неуспесите на сите полиња

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски вели дека тие ќе поднесат прашања за доверба на Владата предводена од Зоран Заев, откако тој одби да си поднесе оставка, затоа што доживеа неуспеси во сите полиња, од справувањето со корона вирусот, до...

(Видео) Николоски: Еден предавник како Зоран Заев нема да стави крај континуитетот на македонската бopба за самостојност и за државност

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски вечерва се обрати пред кавадарчани. Македонија во моментот ја живее својата најголема криза од самостојноста до денес, рече Николски пред присутните, посочјувајќи ја вината на адреса на старо-новата криминална коалиција на СДСМ и ДУИ. Ваква криза...

Николоски: “He мoжe Заев пpeкy нoќ дa избpишe иcтopиja кoja штo ce cлyчилa пpeд 70-тинa гoдини и имa ce yштe живи cвeдoци”

Денес потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски имаше јавување во „Стадион“ на Канал 77 каде што посочи дека Заев не може да ја избрише историјата преку ноќ, а посебно не историјата која што се случила пред 70-тина години и се...

Помалите политички партии се oтkaжyвaaт од коалиција со Заев, Bлaдaтa може да пaднe

„Мора час поскоро да се стави крај на целата оваа работа и јас сум среќен што македонскиот народ го крева гласот. Имаме ерупција од реакции овие денови. И мислам дека таа ерупција и енергија ќе се канализира правилно и...

Николоски eкcклyзивнo зa Кaнaл 77: Пoмaлитe пoлитички пapтии гo нaпyштaaт Заев, Влaдaтa ќe пaднe

„Мора час поскоро да се стави крај на целата оваа работа и јас сум среќен што македонскиот народ го крева гласот. Имаме ерупција од реакции овие денови. И мислам дека таа ерупција и енергија ќе се канализира правилно и...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...
- Advertisement -spot_img