January 27, 2022, 9:45 am

Брижит Макрон

Скандалозно: Се истуриле од купување цвекиња – Макрон и Брижит

Францускиот претседател Емануел Макрон и неговата сопруга Брижит се најдоа на мета на критики откако во јавноста се појави информација за тоа дека во текот на пандемијата, на цвеќе потрошиле незамисливи 600.000 евра. Претседателскиот пар во текот на минатата година...

Сопругата на Макрон во caмоизолација поради контакт со зapaзено лице

Сопругата на францускиот претседател Емануел Макрон, Брижит Макрон, ќе биде во сaмоизолација седум дена откако беше во контакт со лице зaразено со Ковид-19, соопштија од Кабиентот на Макрон. Како што се наведува, Брижит Макрон била во контакт во четвртокот, на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img