January 18, 2022, 3:02 am

видео игра

(Видео) Кaкoв цap: Oткpи вoeнa тajнa co цeл дa дoкaжe дeкa бил вo пpaвo вo диcкycиjaтa зa видeo игpa

Поранешен член на екипажот на тенкови на француската армија објави дел од доверливиот прирачник за управување со тенк „Леклер“ на форумот за популарната онлајн игра „Војна гром“ со цел да докаже дека е во право.Тој не можеше да одолее...

Koнтроверзна игра со Хитлер популарна меѓу децата, треба да бираат дали ќе го пратат во рајот или во пeколот

Контроверзната видео игра е симната повеќе од милион пати ширум светот, а нејзиниот издавач најави отстранување на ликот на Адолф Хитлер. На Судниот ден вие, како ангел на Господ, одлучувате кој е виновен, а кој невин, кој оди во пекол,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...
- Advertisement -spot_img