January 18, 2022, 2:16 am

Вјачеслав Володин

Создава ли Европа koнфoнтaциckа агенда за средбата на Путин и Бајден?

Европскиот парламент, со своите изјави во врска со Русија, му наметнува конфронтациона агенда на американскиот претседател Џозеф Бајден пред средбата со рускиот лидер Владимир Путин, смета претседателот на Државната дума на Русија, Вјачеслав Володин. „Европскиот парламент и неговиот шеф, Давид...

Володин: Во САД наскоро ќе има политички затвореници

Претседателот на Руската Државна дума (долниот дом на парламентот) Вјачеслав Володин изјави дека лицата кои биле следени и уапсени откако упаднале во американскиот Капитол во Вашингтон, ќе станат вистински политички затвореници. Оние кои учествуваа во неовластени политички активности насекаде...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...
- Advertisement -spot_img