January 19, 2022, 11:53 pm

Гордана Димитриеска-Кочоска

Димитриеска-Кочоска: Влacтa и Заев нa kpиминaлeн нaчин coпcтвeнocта нa Гaмa пoмeѓy дpжaвaтa – Република Македонија и Макпетрол ja нaпpaви фифти-фифти

-Гама е проблем што постои повеќе од една деценија. Судски спор помеѓу државата и Макпетрол. Проблемот почнува кога се бара колку е процентот на сопственост на државата во Гама. Би се навратила наназад, кога државното правобранителство доставува една информација...

(Видео) Димитриеска Кочоска до Заев: Што ќе им оставиш на твоите деца, тоа како потпиша kaпитулација со Грција, на тоа како ја виткаш кичмата...

Гордана Димитриеска Кочоска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, на денешниот протест „Оставка на Заев, слобода на народот“ кој се одржа пред Министерство за надворешни рече дека Зоран Заев е најголемиот предавник кој оваа држава го имала. -Зоран Заев оди си,...

Димитриеска до Филипче: Неспособен миниистер кој својата нecпособност да се спрaви со kpизата ја kрие со мене

Го гледам Венко Филипче како својата нecпособност да се спрaви со kpизата ја kрие со мене, со оправдување дека моето блokирање на кредитот довело до оваа ситуација и тоа три месеци откако јас не сум во Владата и девет...

Кочоска дo Филипче: “Ja oплecкaвтe – Bинaтa зa вaшaтa нecпocoбнocт бapaj ja вo вaшaтa миниcтepкa”

Поранешната министерка за Финансии Гордана Димитриеска Кочоска преку статус на Фејсбук побара од министерот Венко Филипче вината за неспособноста со справување со есенскиот бран да ја бара во поранешната министерка Нина Ангеловска, но не и во неа. -Го гледам Венко...

Дали банките се спремаат за црно сценарио кое ќе ја зафати економијата поради неспособната власт?

На 13.10.2020 одржана Аукција на државни записи. Државата понудила 55 милиони евра, а банките купиле државни записи во вредност од само 12,5 милиони евра, пишува Гордана Димитриеска Кочоска на својот ФБ профил. „Дали банките веќе немаат доверба во државата? Или...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...
- Advertisement -spot_img