January 24, 2022, 10:51 am

доза

Веројатно ќе биде потребна трета доза од Bakцината за 6 до 12 месеци, вели директорот на „Фaj3ep“

Во пандемии, вие сте заштитени исто колку и соседот, вели Алберт Бурла, нагласувајќи дека затоа е многу важно сите земји да ги вакцинираат своите граѓани На луѓето, најверојатно, ќе им треба засилена доза на вакцини шест до 12 месеци по...

Aмбacaдopoт нa САД во Москва: „He caкaм дa мy ja зeмaм дoзaтa нa нeкoj Русин“

Американскиот амбасадор во Москва, Џон Саливан, му се заблагодари на руското Министерство за надворешни работи на препораката да се вакцинира со руската вакцина против коронавирусот „Спутник V“. Како што напиша на Твитер аташето за медиуми на Амбасадата на САД во...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...
- Advertisement -spot_img