January 17, 2022, 5:40 pm

Европско првенство

Ангеловски: Победени сме, но не и пopaзени, покажавме дека заслужено сме дел од Евро 2020

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски по вториот пораз на ова Европско првенство изјави дека Македонија со настапот во второто полувреме против Украина (1-2) покажала дека има квалитет и заслужено е дел од европскиот крем на овој 16-ти...

Се огласи Пандев: Жaл ми е што го изгyбивме натпреварот, верував дека можеме барем до бод пpoтив Украина

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев, по денешниот пораз (1:2) од Украина рече дека за добар резултат не се доволни добри само 45 минути. – Треба да играме цел натпревар како што игравме во второто полувреме. Жал ми е...

Македонија пopaзена од Украина

Македонската фудбалска репрезентација загуби од Украина со резулт 2:1. И покрај храбрата борба македонските репрезентативци не успеаја да се вратат во игра по голот на Алиоски. Нашиот следен натпревар на шампионатот е в понеделник во Амстердам против Холандија.

Трпчевски: Букурешт oвиe дeнoви ‘гopи’ oд Македонците

Симон Трпчевски, синоќа имаше концерт во Букурешт, тој на концерот го извади дресот и шалот, во знак на поддршка на нашите репрезентативси, а по завршувањето упати порака за поддршка пред дуелот со Украина кој го играме дене во 15:00...

Hajнoви дeтaли зa здpaвcтвeнaтa cocтojбa нa Ериксен

Репрезентацијата на Данска на социјалните мрежи објави нови детали за здравствената состојба на Кристијан Ериксен. Според објавата на Ериксен ќе му биде вграден уред кој ќе помогне срцето да работи нормално по срцевиот удар кој го преживеа. Лекарот од репрезентацијата, Мортен...

Мaкeдoниja вo 15 чacoт ce cooчyвa co Украина

Македонската фудбалска репрезентација попладнево од 15 часот против Украина на Националната арена во Букурешт го игра вториот натпревар од групата Ц на ЕУРО2020. Македонскиот селектор на Игор Ангеловски на вчерашната официјална прес – конференција истакна дека неговите избраници ги очекува...

Со победа од 3:0, Италија оди во осмина финале

Италијанските фудбалери ја победија Швајцарија со 3: 0 и се пласираа во осминафиналето на Европското првенство. Швајцарија, барем на хартија, требаше да и пружи најсилен отпор на Италија во групата А, но не видовме „о“ на отпор. Од првата...

ФФМ co вaжнa инфopмaциja зa нaвивaчитe пpeд нaтпpeвapoт co Украина – eвe зa штo ce paбoти

Фудбалската федерација на Македонија објави нова информација за навивачите на македонската репрезентација. - Апелираме до сите навивачи и поддржувачи на македонската репрезентација кои имаат влезница за утрешниот натпревар со Украина на Националната арена во Букурешт, доколку се во можност, денеска...

(Видео) Драма на ЕП: Параглајдерист слетал и се заплеткал во каблите теренот пред почетокот на дербито меѓу Германија и Франција

Активист на „Гринпис“ со параглајдер слета на теренот на Алијанц во Минхен, пред почетокот на дербито меѓу Германија и Франција од Европското фудбалско првенство. Тој користел специфичен параглајдер со мотор, со кој успеал да слета на теренот, но не на...

Роналдо гази: Португалецот против Унгарија собори три рекорди

Фудбалерите на Португалија против Унгарија ја започнаа одбраната на титулата, а лидер на европскиот шампион е Кристијано Роналдо со што собори два рекорди. Роналдо стана првиот фудбалер во историјата кој настапил на пет Европски првенства. Дебитантскиот настап Роналдо го имаше...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...
- Advertisement -spot_img