January 17, 2022, 4:50 pm

Европско првенство

(ВИДЕО) Роналдињо навива за Македонија на Европско

Легендарниот играч на Барселона, од земјата на фудбалот Бразил, Роналдињо откри за кого ќе навива на Европското првенство во фудбал. Тој истакна дека поддршка на претстојниот Европски шампионат во фудбал ќе ја даде за Македонија Роналдољо им поска и среќа на...

Пандев: Можеби се ова последните мои натпревари за репрезентацијата, горд сум на секоја капка пот пролеана во овој свет дрес

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, македонската легенда Горан Пандев, пред почетокот на Европското фудбалско првенство објави дека Европското првенство е сон кој го сонувал целата негова кариера. „Дојде и тој ден кога почнува Европското првенство. Денот кој го сонував долго...

(Фото) Слика за историските читанки

Македонската репрезентација и донесе голема радост на Македонија со историски пласман на европското првенство во фудбал. Репрезентациите се веќе во букурешт каде го играат првиот натпревар на Еввропскиот шампионат во Австрија Оваа фотографија еден ден ќе биде историја.

Македонија на Европско: Македонските фудбалери со убедлива победа над Казахстан

Македонските репрезентативци доминираа на теренот на Националната Арена „Тодор Проески“, и успеаја да постигна четири гола. Македонската фудбалска репрезентација вечерва го победи Казахстан со убедливи 4:0 во пријателски натпревар одигран на Национална арена „Тодор Проески“. Стрелци на головите беа...

Одбојкарите со победата над БиХ ги започнаа квалификациите за ЕП

Македонските одбојкари остварија тешка победа над Босна и Херцеговина со 3:1 (27:25, 25:21, 3:25, 25:19) на почетокот на квалификацискиот турнир за настап на Европското првенство во септември годинава. Гостите влегоа подообро во натпреварот, „црвено-жолтите“ го немаа вистинскиот ритам, ниту...

Со заслужена побeда над Косово, Македонија на чекор до историски пласман на Европско првенство

Македонската фудбалска репрезентација го победи Косово со 2-1 и се пласираше во финалето од плеј-офот за пласман на Европското првенство, а за историскиот успех ќе се бopи со Грузија. Македонија на Арената „Тодор Проески“ го победи Косово со 2-1 и...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...
- Advertisement -spot_img