January 27, 2022, 8:59 am

затворени улици

Дeн бeз aвтoмoбили – дeнecкa oвиe бyлeвapи вo Скопје ќe бидaт зaтвopeни peчиcи вo тeкoт нa цeлиoт дeн

Денеска (22.09.2021 – среда) со почеток од 11.00 часот, во организација на Град Скопје–Сектор за сообраќај, ќе се одржи настан под наслов „Ден без автомобили“ организиран со цел одбележување на Европската недела на мобилност 2021. Трасата на движење ќе се...

Oд дeнec измeнeт peжим на cooбpaќај во Скопје – eвe кoи yлици ќe бидaт зaтвopeни

Поради подготовки за настанот по повод Денот на независноста денеска почнувајќи од 11:00 часот во централното градско подрачје ќе има изменет сообраќааен режим. – Затворени за сообраќај ќе бидат: ул.„11 Октомври” и ул. „Димитрие Чупоски” во правец на движење од...

Утре ќе имa измeнeт peжим нa cooбpaќаj вo Скопје – еве кoи yлици ќe бидaт зaтвopeни

Поради подготовки за настанот по  повод Денот на независноста, во централното градско подрачје на град Скопје утре 07.09.2021 (вторник), почнувајќи од 11,00 затворени за сообраќај ќе бидат: -ул.”11-ти Октомври” и ул. “Димитрие Чупоски” во правец на движење од ул.”Васил Главинов”...

Измeнeт peжим нa cooбpaќај yтpe вo Скопје – eвe кoи yлици ќe бидaт зaтвopeни

По повод денот на независноста во централното градско подрачје во Скопје на 08.09.2021 (среда) ќе се одржи централна прослава “30 години независност”. Поради генерална проба за настанот, на 05.09.2021 (недела), од 07,30 до 12,30 и од 15,30 до 20,00 часот...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img