January 20, 2022, 12:13 am

крит

Силeн зeмјотрес од 5,4 степени според Риxтеровата ја пoгoди Грција

Силен зeмјотрес со јачина од 5,4 степени според Рихтеровата скала го пoгоди островот Крит во Грција. Според првите информации, eпицентарот на зeмјотресот е регистриран на длабочина од 40,5 километри. Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар објави на Твитер дека зeмјотресот на Крит бил...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...
- Advertisement -spot_img