January 18, 2022, 1:52 am

медицинска револуција

Meдицинcкa peвoлyциja нa пoвидoк? – Дaли „Oкcфорд“ paзви вakцинa зa paк?

Основата на вакцината за рак Оксфорд е истата технологија на вирусни вектори што се користи во вакцината Оксфорд или Астра Зенека. Научниците од Институтот Џенер на Универзитетот Оксфорд, кои стојат зад вакцината „Астра Зенекин“ против ковид 19, развија вакцина против...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...
- Advertisement -spot_img