January 18, 2022, 2:57 am

ММА борец

(Видео) Ce oбидe дa ykpaдe aвтoмoбил нa ММА бopeц, пa нaбpзo зaжaли

Американскиот ММА борец Џордан Вилијамс лесно се справи со крадецот на автомобили. Вилијамс објави снимка од бензинска пумпа на која се гледа како крадец се обидува да му го украде автомобилот. Кога крадецот почнал да се враќа наназад, ММА борецот...

Британски ММА бopeц пoд дejcтвo нa aлkoхoл и kokaин сo нoж бpyтaлнo ja зakлaл пopaнeшнaтa дeвojкa

Британски ММА борец доби казна доживотен затвор и ќе мине најмалку 32 години во затвор, откако беше прогласен за виновен за убиство на неговата поранешна девојка. Ендру Вандсворт бил под дејство на кокаин и алкохол, користејќи нож и го одзел...

(Видео) Изpeшeтaн cpeд бeл дeн вo pecтopaн: Пopaнeшeн ММА бopeц бpyтaлнo ликвидиpaн во Дагестан

Животот на поранешниот ММА борец Шамил Абдулмуслимов згасна на само 35 години, откако бил брутално убиен во родниот Дагестан додека се релаксирал со пријатели во ресторан. Руските медиуми со огромна неверица ја пренесоа веста од Дагестан, а во меѓувреме се...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...
- Advertisement -spot_img