January 24, 2022, 12:00 pm

наполеон бонапарта

(Фото) Kлyчoт oд зaндaнaтa вo кoja пoчинaл Наполеон, пpoдaдeн зa вpтoглaвa cyмa

Клуч од занданата во која починал Наполеон Први Бонапарта, додека бил во заточеништво на британскиот остров Света Елена, е продаден на аукција во Лондон за 81.900 фунти (92.000 евра). Како што објави аукциската куќа „Сотби“ во Лондон, парчето метал долго...

Зaeв пишувал тekcтови на пopтaли под пceвдoним „Haпoлeoн Бoнaпapтa“

Зоран Заев пишувал текстови на портали без импресум, потпишувајќи се како Наполеон Бонапарта, објаснува сопственикот на еден од овие портали. За да разберете со каков монструм имаме работа, без разлика колку е смешен неговиот #СтрумичкиВординг, за да знаете ЛикотМијалков и Зајеб...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...
- Advertisement -spot_img