January 20, 2022, 12:17 am

Наташа Котлар

(Видео) Котлар: Пoдзeмни гapaжи вo Дебар Мaaло и Пpoлeт, и cyбвeнциoниpaњe зa гapaжни вpaти зa пoдзeмнитe пapкинзи нa cтaнapитe вo Гpaдcки ѕид

Стојам врз еден од најголемите подземни паркинзи во Скопје, но како што гледате ова е зелена рекреативна зона каде паркингот не го гледате. Затоа уште веднаш ќе започнеме со градба на два подземни паркинзи во Дебар Маало и Пролет за...

(Видео) Котлар нajaви две пoдзeмни гapaжи вo oпштинa Цeнтap

Кандидатот за градоначалник на општина Центар, Наташа Котлар, најави изградба на две подземни гаражи. -На сопствениците на подземни гаражи во големите комплекси, како во Градски Ѕид, ќе им помогнеме финансиски гаражите да станат модерни и безбедни, а по примерот на...

(Видео) Котлар: Зa пpв пaт вo Центар ќе се формира цeнтар зa meнтaлно здpaвје зa деца со попpeчeност, четири нови гpaдинки и зeлeно yчилиштe

Кандидатот за градоначалник за Центар, Наташа Котлар преку видео порака вели дека за прв пат во Центар ќе се формира центар за ментално здравје за деца со попреченост. -За првпат во Центар: – формираме центар за ментално здравје за деца со...

Котлар: Наш приоритет ќе бидат јавниот, а не интересот на поединците

Многу нешта кои што постојат и се случуваат во општина Центар се резултат на системски грешки немање на визија и соодветни планови во текот на една временска дистанца на 3о години. Оттука нашите основни приоритети ќе биде пред се...

Наташа Котлар на средба со жителите на Маџир Маало

Наташа Котлар, кандидат за градоначалник на општина Центар, денес оствари средба со жителите на Маџир Маало. „Остваривме средба со граѓаните на Маџир Маало. Ги слушнавме нивните проблеми и предлози како до подобар Центар“, напиша Котлар на официјалната фејсбук страница.

Котлар: Потпишувањето на Преспанскиот договор и преговорите со Софија не се храброст, туку лудоcт на власта

Ако нема што да се крие во преговорите со Софија нека ги кажат работите, а што мисли народот си кажа на референдумот, рече професор Наташа Коталар од Институтот за национална историја на гостување на телевизија Алфа во емисијата „Што...

Котлар за „реформата“ на Царовска: Не станува збор за предметот историја, туку за нашата суштина

Професорката Наташа Котлар од Институтот за национална историја (ИНИ) ја критикува најавената образовна реформа од министерката Мила Царовска, со која историјата повеќе нема да биде посебен наставен предмет, туку дел од новиот „општествени науки“, заедно со географијата и со...

Власта да ги прочиташе делата на Конески, немаше да ја продава историјата

„Конески јас како иторичар го знам како првиот човек кој што се занимава и многу успешно ја напиша книгата за македонската преродба. И ја препорачувам на сите, таа е книшка е напишана 1949-тата, а после има уште...

Котлар: 100-те дена на Владата како да траат 100 месеци, никако да завpши оваа aгoнија

„Мојот впечаток е дека 100-те дена на Владата како да траат 100 месеци, никако да заврши оваа  агонија во секој случај. Ја имам во предвид политичката и економската, па и здравствената ситуација во земјата“, истакна Наташа Котлар во емисијата...

Котлар: Според договорот на Заев Климент е бугарски просветител, а најжално е што институциите на ова молчат

„За нас Климент е важен бидејќи тој го идигнува народот на еден поинаков политички, културен и религиозен стадиум. Затоа и неговата дејност е прекината и 893-тата година новиот бугарски владетел Симеон го праќа да биде епископ Велички. А, на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...
- Advertisement -spot_img