January 24, 2022, 12:41 pm

обид за кражба

Пpивeдeн мaлoлeтник од Скопје – ce oбидeл дa yкpaдe нaкит oд 65-гoдишнo лицe

На 03.10.2021 во центарот на Скопје, полициски службеници од СВР Скопје лишиле од слобода малолетник од Скопје, затоа што на ул.„Максим Горки" со употреба на сила се обидел да одземе накит од вратот на Л.Н.(65) од Скопје. Малолетникот бил...

(Видео) Ce oбидe дa ykpaдe aвтoмoбил нa ММА бopeц, пa нaбpзo зaжaли

Американскиот ММА борец Џордан Вилијамс лесно се справи со крадецот на автомобили. Вилијамс објави снимка од бензинска пумпа на која се гледа како крадец се обидува да му го украде автомобилот. Кога крадецот почнал да се враќа наназад, ММА борецот...

(Видео) Paзбojници вo Италија ce oбидeлe дa oгpaбaт злaтapницa, coпcтвeникoт y6ил двajцa

Двајца разбојници се убиени во обид да ограбат златарница во селото Гринзане во италијанскиот регион Пиемонте, пренесува Би-Би-Си, повикувајќи се на извештаи на локалните медиуми. Сопственикот отворил оган откако вчеравечер тројца вооружени разбојници упаднале во златарницата. Двајца починале на улица,...

(Видео) 25-годишен Србин тpaгичнo гo зaгyби животот: Дoдeкa гo шeтaл своето куче, двајца ce o6идeлe дa гo oгpaбaт и пykaлe вo нeгo

Милан Лончар (25) беше убиен брутално завчера, на неколку стотици метри од неговиот дом во малото гратче Бруери, близу Филаделфија, додека го шеташе своето куче. Тој бил пресретнат на сред улица, а потоа го убиле двајца мажи кои претходно се...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...
- Advertisement -spot_img