January 18, 2022, 3:09 am

Одрони

Внимавајте: Одрон утрово на автопатот Свети Николе –Миладиновци, еве каква е состојбата низ целата земја со патиштата

ОДРОНИ: На патниот правец А2 Свети Николе – Миладиновци на 10 км пред Миладиновци, поради свлечиште и голем одрон, сообраќајот е пренасочен само на една коловозна лента во должина од 150 метри. На самото место е поставена соодветна сообраќајна...

Возете внимателно: Одрони на патот и влажни коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. На патниот правец А2 Свети Николе-Миладиновци на 10 км. пред Миладиновци поради свлечиште и голем одрон собраќајот се одвива само по една коловозна лента во должина од 150 м. На одредени...

(Фото) Голема карпа се урна на пешачката патека покрај Брегалница кај штипско Ново Село, дадена забрана за движење

Голема карпа се урна на пешачката патека покрај реката Брегалница. Свлечиштето се појавило синоќа околу 22 часот и не е безбедено да се поминува и пешачи на патеката од населбата Ново Село до фитенс зоната. Вршителот на должност директор на...

Внимавајте: Нестабилна состојба со одроните на магистралата А3

Продолжува нестабилната состојба со одроните на магистралата А3, која е дел од патниот правец Делчево – Македонска Каменица – Кочани. Во моментот зафатена од поголем одрон е делницата кај село Илиово. Раководителот на Македонија пат, Влатко Цоневски информира дека дел...

Возете внимателно – одрони на излезот од Делчево и по патот кон Кочани

Интензивните врнежи од дожд во Пијанечкиот регион повторно влијаеа на создавање одрони на повеќе места на регионалниот патен правец Делчево – Македонска Каменица – Кочани како дел од магистралата А3. Поголеми одрони утрово како што јавуваат возачи има на...

ЦУК пpeдyпpeдyвa: Bнимaвajтe нa oдpoни – eве кaде е oтeжнaто движeњeто пopaди cнeжнитe вpнeжи

Дождот што врне на целата територија на државата, на повисоките места премина во снег, објави Центарот за управување со кризи. Конкретно, на планините во западните и североисточните делови над 1.000 метри надморска височина врне снег. Одредени патни правци се забранети...

(Видео) Cтpaшнo: Калифорнија пoгoдeнa oд cилeн зeмjoтpec – кapпи пaѓaa нa автопатот, а cлeдea yштe 50-тинa пocлaби зeмjoтpecи

Земјотрес со јачина од 5,9 степени го погоди северниот дел на Калифорнија во близина на границата со Невада, но досега нема информации за повредени или големи штети, соопшти американскиот геолошки институт (УСГС). Земјотресот, првично регистриран од ЕМСЦ и УСГС како...

АМСМ пpeдyпpeдyвa: Boзeтe внимaтeлнo нa пaтoт Струмица – Берово, имa oдpoни, a cнeг нa Попова Шапка

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по влажни коловози. Снег со слаб интензитет паѓа на Попова Шапка. Поради одрони од карпи и земја сообраќајот на патниот правец Струмица – Берово над рудникот Огражден се одвива отежнато. АМСМ препорачува прилагодена брзина...

(Видео) Пoвeќe oд двe нeдeли oдpoнитe нa пaтoт Кочани-Македонска Каменица и Делчево ce oпacнocт зa житeлитe

Се спасија од дупките, ама не и од одроните. Жителите на Македонска Каменица и Делчево секојдневно ризикуваат возејќи по магистралниот пат од овие две општини кон Кочани и Штип. Овој патен правец е најкратка и единствена врска на истокот со...

Boзeтe внимaтeлнo: Hoви одpoни нa peгиoнaлниoт пaт М.Каменица – Кочани, eднo вoзилo ocтaнa зaглaвeнo..

Продолжува паѓањето на одрони кај месноста Драките, на потегот од село Истибања до брана Калиманци на регионалниот пат Македонска Каменица – Кочани. Новите одрони заглавија возило кое поминувало по заобиколната лента која во должина од 300 метри беше изградена од...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...
- Advertisement -spot_img