January 17, 2022, 4:32 am

ојогокк

Набавката на автобусите е чиста како солза, вели Јанушев за политички монтираното oбвинeниe

Процедурата за набавка на новите двокатни автобуси е чиста како солза, повеќе од јасно е дека станува збор за политички монтиран процес, вели Игор Јанушев во изјава за Инфомакс, по обвинителниот акт кој против него попладнево го поднесе Обвинителството...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...
- Advertisement -spot_img