January 27, 2022, 10:22 am

ПАРТИЈА

PemeHckи до Бранко: Доколку Црвенковски е политички нереализиран, никој нема да го спречи да формира партија

Доколку Бранко Црвенковски има идеја, ако е политички нереализиран или пак, оставил нешто нереализирано додека бил на политички или партиски позиции, а не го препознава како цел во политиките на СДСМ, тогаш мислам дека баш никој нема да го...

(Видео) Peaкциja oд ЗНМ: Нecвojcтвeнo e СДСМ дa ce зaнимaвa co бopбa пpoтив лaжни вecти

Не својствено за една политичка партија да се занимава со прашања како лажни вести и борбата со нив, ова е ставот на ЗНМ на прашање на Алфа, откако на партиска прес конференција, владејачката СДСМ, зборуваше за план за справување...

Чиcтka во ВМРО: Вечерва партијата ќе добие нов Извpшeн кoмитeт

Во текот на денешниот ден ќе заседава Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ каде се очекува да биде изгласан нов состав на Извршниот комитет на партијата. Според информациите, Извршниот комитет ќе биде помал по број од претходниот и ќе содржи неколку...

ГРУЕВСКИ БЕЗ ОЦЕНКА ЗА РАБОТАТА НА МИЦКОСКИ: Треба да му се остави време

Поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вели дека ретко се среќава со неговиот наследник Христијан Мицковски, кој, како што тврди, самостојно ја води партијата. - Не би ја оценувал работата. Тоа е ново раководство кое има свои приоритети и треба...

СЕЛА ДЕЦИДЕН:Двојазичност и бинационална држава

Со речиси апсолутно мнозинство, на денешниот Конгрес на Алијансата за Албанците, поточно со 607 гласа за, и само еден против, Зијадин Села е изгласан за претседател на партијата. На Конгресот беа избрани и 163 членови на Централниот одбор во кој...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img