January 17, 2022, 5:59 am

порше

Поршeто на кpaлoт на кoкaинoт на аукциjа

„Поршето 911 карера 3.0“, кој му припаѓаше на кралот на кокаинот, Пабло Ескобар, ќе се продава на аукција. Автомобилот од 1974 година е уникатен, тој учествуваше во повеќе трки, а претходно го возеше и шампионот во Формула 1, Емерсон...

Внyкoт нa Амди Бајрам дoби „Пopшe“: Bo џaмиja тpeбa дa ce зakoлнe дeкa нeмa дa вoзи пoвeќe oд 150 км/ч

Габриел Бајрам, син на Амди Бајрам на својот профил на Фејсбук му го честиташе роденденот на својот син, кому му подари „Порше“ и му порача да се заколне во џамија дека нема да вози над 150 километри на час. „Сине мој,...

Немал пари: Полицијата одзеде „Порше“, не било регистрирано 15 месеци

Тетовската полиција денес одзеде возило марка „Порше“ поради истечена регистрација повеќе од шест месеци, информираат од СВР Тетово. Возилото ќе биде задржано на 90 дена. Сопственик на возилото е 31-годишен жител на Џепчиште и не било регистрирано 15 месеци. Возилото...

(Фото) Porsche 911 доби освежување за 2021 година

Porsche го освежија моделот 911 со нови детали и подобрување на стандардниот боксер мотор. Новиот модел има 40 коњски сили повеќе, и изгледа беспрекорно.     Секоја генерација станува поим за квалитет и брзина од кои другите производители на автомобили земаат пример.    
- Advertisement -spot_img

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...
- Advertisement -spot_img