January 24, 2022, 11:52 am

потреси

Cилeн зeмjoтpec ja пoгoди Јапонија co eпицeнтap вo близинa нa Токио – нeкoлкy пoмaли пoтpecи peгиcтpиpaни вo близинa нa јапонскиот бpeг

Земјотрес со јачина од 5,8 степени, но и бројни помали потреси синоќа се регистрирани во Тихиот Океан, во близина на јапонскиот брег, Регистрираниот силен потрес бил со епицентар на 103 километри од Токио, а на длабочина од 10 километри. Во истата...

(Видео) Cтpaшнo: Калифорнија пoгoдeнa oд cилeн зeмjoтpec – кapпи пaѓaa нa автопатот, а cлeдea yштe 50-тинa пocлaби зeмjoтpecи

Земјотрес со јачина од 5,9 степени го погоди северниот дел на Калифорнија во близина на границата со Невада, но досега нема информации за повредени или големи штети, соопшти американскиот геолошки институт (УСГС). Земјотресот, првично регистриран од ЕМСЦ и УСГС како...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...
- Advertisement -spot_img