January 24, 2022, 11:04 am

ресурси

Aнгaжиpaни cитe pecypcи и кaпaцитeти зa cпpaвyвaњe co пoжapитe

Состојбата со пожарите во земјава постојано се менува. Додека некои се локализираат или целосно се ставаат под контрола, други избувнуваат. Секој час се отвораат нови жаришта. Се дејствува со сите расположливи сили и ресурси, но временските услови – високите...

Гутереш: Heпpoмиcлeнo ги oгpaбyвaмe pecypcитe нa Земјата

По повод Денот на планетата Земја, генералниот секретар на Обединетите нации (ОН) Антонио Гутереш го повика светот да се посвети на обновувањето на планетата и воспоставувањето мир со природата. Во видео пораката Гутереш кажа дека „планетата се наоѓа на пресвртна...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...
- Advertisement -spot_img