January 27, 2022, 9:07 am

сообраќаен режим

Во следните два дена посебен сообраќаен режим во Скопје

Министерството за внатрешни работи информира дена на 18 и 19.11.2021 година (четврток и петок) во официјална посета на Македонија ќе престојува претседателот на Република Полска Анджеј Дуда. -За таа цел МВР ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот по...

Извecтyвaњe oд МBP: Утpe пoceбeн peжим нa cooбpaќaj вo Скопје – eвe кoи yлици ќe бидaт блoкиpaни

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните на Скопје дека утре, на 03.10.2021 година (недела), поради одржување на спортската манифестација – „Скопски маратон 2021", Одделението за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје ќе преземе мерки за посебен режим...

Дeн бeз aвтoмoбили – дeнecкa oвиe бyлeвapи вo Скопје ќe бидaт зaтвopeни peчиcи вo тeкoт нa цeлиoт дeн

Денеска (22.09.2021 – среда) со почеток од 11.00 часот, во организација на Град Скопје–Сектор за сообраќај, ќе се одржи настан под наслов „Ден без автомобили“ организиран со цел одбележување на Европската недела на мобилност 2021. Трасата на движење ќе се...

Вaжнo извecтyвaњe oд МВР: Утpe дoбap дeл oд Скoпje ќe бидe зaтвopeн зa cooбpaќaj – eвe зa штo ce paботи

На 22.09.2021 (среда) со почеток од 11.00 часот, во организација на Град Скопје–Сектор за сообраќај, ќе се одржи настан под наслов „Ден без автомобили" организиран со цел одбележување на Европската недела на мобилност 2021. Трасата на движење ќе се одвива...

Пopaди мaнифecтaција, дeнec зaтвopен центарот на Скопје

Поради реализација на манифестацијата „Вело Фиеста“ денеска од 09 до 14 часот ќе има посебен сообраќаен режим на дел од ул.„Димитрие Чуповски“, на потегот од крстосницата со ул.„Даме Груев“ до крстосница со ул.„11 Октомври“ во Скопје. – Одделението за безбедност...

Извecтyвaњe oд МBP: Измeнeт cooбpaќaeн peжим утpe вo Скопје од 09:00 до 14:00 чacoт

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните на Скопје дека поради промена на терминот за одржување на манифестацијата "Вело Фиеста" изменет режим на сообраќај во главниот град на 19.09.2021 ќе има во периодот од 09 до 14.00 часот, а...

Зaeдничкa ceдницa нa мaкeдoнcкaта и кocoвcкaтa влaда – пoceбeн peжим нa coобpaќajoт дeнec

Во Скопје ќе се одржи меѓувладина седница помеѓу македонската и косовската влада. Од тие причини од МВР информираат дека ќе преземат мерки за посебен режим на сообраќајот на сообраќајниците на поширокото централно подрачје. Полицијата апелира до сите граѓани да ги почитуваат...

Измeнeт cooбpaќaeн peжим yтpe вo Скопје

На 16.09.2021 (четврток), во Скопје ќе се одржи Меѓувладина седница помеѓу Владата на Република Македонија и Владата на Република Косово. Од тие причини Секторот за внатрешни работи Скопје ќе превземе мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците на поширокото...

Измeнeт cooбpaќaeн peжим пopaди пpoтecти вo Скопје

Поради најавени два протести во Скопје денеска од 10:30 часот етапно ќе бидат затворени за сообраќај бул. „Гоце Делчев” на потег од ул. „Беласица” кон бул.„Илинден“ и бул.„Илинден” на потег од бул.„Гоце Делчев” до бул.„Климент Охридски”. Почнувајќи од 13:30 од...

Oд дeнec измeнeт peжим на cooбpaќај во Скопје – eвe кoи yлици ќe бидaт зaтвopeни

Поради подготовки за настанот по повод Денот на независноста денеска почнувајќи од 11:00 часот во централното градско подрачје ќе има изменет сообраќааен режим. – Затворени за сообраќај ќе бидат: ул.„11 Октомври” и ул. „Димитрие Чупоски” во правец на движење од...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img