January 27, 2022, 10:34 am

теренска вакцинација

Теренската вakцинaциja пpoдoлжyвa и yтpe вo oвиe мecтa

Од Министерството за здравство информираат дека теренската вакцинација за среда 28.07.2021 ќе се одвива во следните населени места: Тетово – Брвеница, Д.Седларце, Пирок, Раковец Гостивар – Беловиште, Лакавица Струмица – Ангелци, Градашорци, Кочани – Кучичино Кичево – Извор, Малкоец, Попоец, Душугубица, Подвис,Добреноец Македонски...

Утре продолжува теренската вакцинација против Ковид-19 во следните населени места

Теренската вакцинација против Ковид-19 ќе продолжи и утре во повеќе населени места. Како што соопшти Министерството за здравство, вакцинацијата ќе се одбвива во следниве населени места: Тетово – Шемшово, Сиричино, Прелубиште, Озормичте, Ратае, Туденце, Жилче, Раотинце, Јегуновце, Јанчиште, Подбреге, Копанце Долнени –...

Теренската вакцинација продолжува утре во над 70 населени места

Теренската вакцинација, утре 14 јули, ќе се одвива во овие населени места во секоја од следните општини: Скопје – Петровец, Ржаничино, Огњанци, Ќојлија, Горно Коњари, Средно Коњари, Долно Коњари, Чифлик, Сушица, Катланово Кратово – Туралево, Шлегово Виница – Пеклани, Трсино, Трстија Демир Хисар...

Филипче: Тepeнcкaтa вakцинациja ce oдвивa oдличнo

Медицински тимови од Здравствениот дом во Пробиштип рано утрово започнаа вакцинација во село Турско Рудари. Здравствениот дом во Валандово теренската вакцинација ја почна од село Чалакли. Заинтересираноста на жителите е голема, а процесот на вакцинација се одвива одлично, објави...

Од средината на јули ќе започне теренската вакцинација

На денешната Трибина на тема „Вакцинација и предизвици со Ковид-19“ на која учествуваа министерот за здравство д-р Венко Филипче, претседателката на Националниот комитетот за имунизација проф. д-р Александра Грозданова, проф. д-р Драган Даниловски епидемиолог и проф. д-р Александар Петличковски...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img