January 18, 2022, 1:37 am

технички премиер

Никола Димитров е кaндидaт зa тeхнички премиep на нoвaта влaдa?

Оставката на Заев е лоша вест за Брисел, анализира германскиот весник ФАЦ, пишува „Дојче веле“. А пак, прогнозата на весникот е дека Никола Димитров, вицепремиер за европски прашања е кандидат за технички премиер на новата влада. Во однос на идниот развој на...

Пoлитичкa kpизa вo Бугарија? – Стефан Јaнeв пoдгoтвeн пoвтopнo дa бидe тeхнички пpeмиep

Претседателот на државата го одредува составот на техничкиот кабинет, и – да, доколку е потребно, можам да ја извршам таа функција. Тоа го изјави бугарскот технички премиер Стефан Јанев во интервју за телевизијата Нова како одговор на прашањето дали...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...
- Advertisement -spot_img