January 20, 2022, 12:54 am

Тони Михајловски

Михајловски: Другите земји нека се вакцинираат, ние лук ќе јадеме

Македонскиот актер Тони Михајловски на сликовит начин ја опишува состојбата со вакцините во Македонија.  

(Видео) Михајловски: Влaдејачката партија ова е најголемото злo што воопшто се случило на Македонија

Да покажеме дека Куманово е македонски град, дека во Куманово живеат горди Македонци, дека овој град знае да се избори за она што му следува, за неговото право. Основната порака која што сакаме да ја испратиме од Куманово е...

Михајловски: Не ни веруваме дека човек може да е волку пpeдавник и да му е толку трyла душата и да може да се одроди...

Тони Михајловски на протестот пред Министерство за правда во организација на ВМРО-ДПМНЕ под мото „Оставка на Заев, слобода на народот“ порача дека сега е време сите заедно да се сплотат и да му се спротивстават на предавникот Зоран Заев. –...

Михајловски: Стани народе и ocлободи ја бypaта

Актерот Тони Михајловски, кој инаку е дел од ВМРО-ДПМНЕ повика на масовен протест против продавањето на македонската историја од страна на премиерот Зоран Заев. „Во секој град, во секое село, на секоја улица, гумно, плоштад треба да излезе народ,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...
- Advertisement -spot_img