January 24, 2022, 11:22 am

труп

Хopop: Пpoнajдeн мaшки тpyп вo кaнaлoт oд хидpocиcтeмoт „Бpeгaлницa“

Работници во водостопанската подружница „Брегалница“ од Кочани при редовната дневна проверка и рутинско чистење на каналите за наводнување, претпладнево пронашле машки труп во десниот магистрален канал. Телото било забележано на металната решетка во каналот што се наоѓа во кругот на...

Бeз кoмeнтap..: Ceдyм гoдини гo чyвaл тpyпoт нa cвojaтa мajкa зa дa ja дoбивa нejзинaтa пeнзиja

Еден 47-годишен маж со српско потекло бил уапсен во вторникот во Париз, откако се пријавил во полиција дека го сокривал трупот на својата мајка за да продолжи да ја добива нејизната пензија, јави дописникот на МИА. Како што објави денеска...

Пpoнajдeно тeлo вo фaзa нa pacпaѓaњe вo peкaтa Лeпeнeц кaj c.Бардовци..

Труп во фаза на распаѓање бил пронајден во канал на реката Лепенец кај село Бардовци. На 05.03.2021 во 10,00 часот во СВР Скопје, З.Р.(40) од Скопје пријавил дека во с.Бардовци, скопско, во близина на сепарација, во канал на реката Лепенец било...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...
- Advertisement -spot_img