January 24, 2022, 11:21 am

уништи

(Видео) Азербејџан yништи epмeнcки пpoтиввoздyшeн cиcтeм

Азербејџанското Министерство за одбрана објави снимка на која се гледа моментот кога азербејџанските сили извршуваат напад врз ерменскиот систем за противвоздушна одбрана С-300. Министерството посочува дека системот бил уништен, а снимката е направена со дрон. https://youtu.be/UtMoQ0IkdH8 Во Баку не објавија кога...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...
- Advertisement -spot_img